top of page

מידע להורים

קימאמה הוא מחנה הקיץ הבינלאומי הגדול בישראל, הפועל כבר שני עשורים במגוון יעדים מסביב לעולם. מחנות

קימאמה הפכו לקהילה חיה ותוססת של ילדים ובני נוער מכל העולם, ההולכת וגדלה, ופעילה במשך כל השנה. כיום, כ-6,500 חניכים משתתפים מדי שנה במחנות הקיץ השונים של קימאמה.

מה מחכה לכם בקימאמה?

חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת בה תפגשו תרבויות, שפות ועולמות חדשים, תרכשו ידע ותתמקצעו בתחומים שמעניינים אתכם, תכירו בני נוער מישראל ומכל העולם ותצרו קשרים מיוחדים שילוו אתכם לכל החיים. כלל הפעילויות בקימאמה מועברות בשפות העברית והאנגלית, המדריכים שלנו מגיעים מכל העולם ויוכלו לסייע בשפות אחרות.

 

אצלנו בקימאמה, מקפידים על הקשר האישי והחברתי בין החניכים והמדריכים במחנה. על כן, המחנה שלנו ללא מסכים – משאירים את הטלפונים והמחשבים בצד, ופשוט נהנים אחד משני.


 

אז בכל זאת אפשר לתקשר במהלך המחנה


ימי ביקור במחנה
במחנות קימאמה מכמורת וקימאמה גלים מתקיים יום ביקור משפחות בכל מחזור. ביום זה אתם מוזמנים לבקר את ילדיכם ולהרגשים גם אתם את החלום: תוכלו להסתובב עם ילדיכם במחנה, לראות את החדרים שלהם, לפנק אותם בארוחה שהם אוהבים, לפגוש את צוות קימאמה, להתרשם מהמתקנים ולהשתתף בפעילויות המיוחדות שלנו. 

 

צוות ההדרכה ידאג להכניס אתכם מהר מאוד לאווירה המיוחדת של המחנה - אין לנו ספק שלא תרצו ללכת הביתה בתום הביקור. אין הגבלה במספר המבקרים לכל חניך- כולם מוזמנים!


בשאר הזמן, המחנה סגור בפני מבקרים מטעמי בטיחות, ביטחון ומטעמים חינוכיים.

*אנו נעדכן במידה ויהיו שינויים בביקורי המשפחות לאור מצב הקורונה בישראל.

התקשרות עם החניכים
קימאמה הוא מחנה קיץ חינוכי המעודד קשרים בין-אישיים, גיבוש, קידום חברות עמוקה בין החניכים והקניית ערכים כמו עצמאות, בגרות, העצמה אישית ומנהיגות. לכן אנו מאמינים כי על מנת לאפשר יצירת חברויות חוצות-יבשות לכל החיים, יש ליצור סביבה "סטרילית" וייחודית. 

 

המכשירים הסלולריים, המחשבים והרשתות החברתיות תופסים זמן מכובד ביומיום של הילדים והנוער (ובעצם גם שלנו) ולעתים אף מבודדים אותנו מן הסביבה. על מנת שנוכל ליצור לילדכם חוויה שונה ומיוחדת, ממש כמו שאנו חווינו בילדותינו, אנחנו דוגלים בסביבה ללא מסכים – טלפונים, מחשבים, טאבלטים וכדומה. 

 

במידה ותבחרו להגיע עם המכשירים למחנה – נאפסן אותם במקום מאובטח במשרד המחנה. על כן, מומלץ להביא מצלמה ומוסיקה בנפרד. 

 

למען הצלחת המחנה כולו, הגשמת החזון החינוכי ותחושת ההצלחה והחוויה של ילדיכם בפרט- נבקש מכם לכבד את בקשתינו.

 

איך בתי/בני יצרו עמי קשר במהלך המחנה?
אנו מאפשרים לחניכים ליצור קשר טלפוני פעם אחת במהלך המחנה (במחנות אשר עורכים מעל לשבוע) בד"כ באמצע השבוע הראשון. כמובן שבמידה ויצטרכו אתכם עבור מקרים חריגים - אנו והם ניצור אתכם קשר מיידית.

 

איך אוכל לתקשר עם בני/בתי במהלך המחנה?
במהלך המחנה, המשפחה והחברים מוזמנים לשלוח לחניכים מיילים דרך משרד המחנה. בכל מחנה פועל משרד במשך כל הקיץ. המשרד זמין עבור הורי וחניכי המחנה במשך כל היום. כמה שרק תחפצו ועל מה שתרצו! תוכלו לשלוח תמונות של המשפחה או הכלב, מכתבים מסבא וסבתא, מהחברים, סיפורים וכל דבר שישמח את ילדיכם. אנחנו יכולים להבטיח לכם שהם יתרגשו לקבל מכם מסרים חיוביים. בכל יום, לאחר ארוחת הצהריים, אנו מחלקים לחניכים את המיילים שלכם מודפסים.

כתובות האי-מייל למשלוח במהלך הקיץ:

קימאמה חוף: hof@campkimama.org
קימאמה גלים: galim@campkimama.org
קימאמה מכמורת: summer@campkimama.org
קימאמה ואן: van@campkimama.org

קימאמה בראשית: hofday@campkimama.org

 

איך אראה תמונות ואקבל עדכונים על הנעשה במחנה?

אנו בקימאמה מזמינים אתכם להיות חלק מהחוויה של הילדים. בכל סוף יום, אנחנו מעלים לעמוד פייסבוק ייעודי עדכון יומי על הנעשה בכל אחת משכבות הגיל באותו היום ביחד עם לינקים לגלריית תמונות. אנו מצלמים מאות תמונות וסרטוני וידאו על מנת שתוכלו לדעת מה עשינו וחווינו במהלך היום.

איך אשאל לשלום בני/בתי?
אתם מוזמנים להתקשר למשרדי המחנה בכל בשעות פעילות המשרד (אותן נפרסם בתחילת הקיץ) ולשאול לשלום ילדיכם. צוות המשרד ירשום את שאלותיכם (לדוגמא: מי החבר הכי טוב שלו במחנה? איזה סדנה הוא הכי אוהב? האם מורח קרם הגנה? האם לקח תרופה אתמול?) ויעביר אותה לצוות המדריכים של ילדיכם. הם ידברו עם הילד, ישאלו אותו, ימסרו לו ד"ש וחיבוק מכם - וצוות המשרד יחזור אליכם בהקדם.  אנו מתחייבים לחזור לכל הודעה.


 

האם יש מחנה קימאמה גם להורים?

שאלת השאלות 😊 אנחנו יודעים שגם אתם חולמים להצטרף למחנה, לצערנו כרגע המחנה מיועד לגילאים 6-17. אבל אל תפסיקו לחלום....

bottom of page