top of page

שאלות נפוצות

מדוע לבחור דווקא במחנה קימאמה?

יש כל כך הרבה סיבות לעשות את הבחירה הנכונה הזו! מחנה קימאמה מספק הזדמנות מצוינת לבנייה של חברויות גלובליות עם בני נוער יהודים מכל רחבי העולם, בסביבה יפה, חמה, ידידותית ובטוחה. בקימאמה הילדים תמיד במקום הראשון!

 

מי הם חברי הצוות? האם הם עושים הכנה?

הצוות של קימאמה הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שילדים חוזרים למחנה שנה אחר שנה. אנשי הצוות שלנו הם מדריכים ומחנכים מנוסים, בני 21-30 אשר רבים מהם עבדו בעבר כשליחים במחנות קיץ בארצות הברית ובקנדה, ונבחרו לאחר תהליך מיון אינטנסיבי.

 

מה זה אומר מחנה קיץ יהודי?

מחנה קימאמה נוצר בבסיסו כדי לעודד קשרים יהודיים ומפגשים בינלאומיים, בהם חניכים מגיעים מרקע שונה של דת ותרבות יהודית. ישנו תוכן יהודי בהרבה מאוד מהתוכניות והפעילויות שלנו. לדוגמא, תוכנית המנהיגות שלנו מדמה את סיפורי מנהיגי ההיסטוריה היהודית והישראלית. התכנים כוללים תרומה לקהילה ומבוססים על האתיקה היהודית וערכי תיקון עולם. 

בנוסף, המטבח בקימאמה כשר לחלוטין ומפוקח על ידי הרבנות הישראלית. לפני ואחרי כל ארוחה אנו מברכים בצורה ייחודית לקימאמה, בסוף השבוע מציינים את השבת ובמוצאי השבת חוגגים את תחילתו של שבוע חדש בטקס הבדלה. תוך כדי השבת נעשה שימוש בחשמל וברמקולים. קימאמה אינו מחנה דתי, אנו מאפשרים לכל אחד מחניכי המחנה לפעול לפי אמונתו וכרצונו. זה מה שהופך את קימאמה למיוחד כל כך עבור כל חניך.

 

האם יש פעילויות שונות לכל קבוצת גיל?

כן. התוכנית שלנו תוכננה כך שכל החניכים יתנסו ברוב הפעילויות שאנו מציעים. פעילויות כגון: שייט, קיאקים, גלישה, אומנויות לחימה, תיאטרון, מוסיקה, ריקוד, כדורגל, כדורסל, אומנות ומלאכות, מלאכת יד, טבע ועוד. כל החניכים יכולים להשתתף בהובלת טקס קבלת השבת שלנו. כאשר החניכים ממשיכים לחזור לקימאמה כל קיץ מחדש, הם זוכים להשתתף בפעילויות שנוצרו עבור קבוצת הגיל. רוב הפעילויות חדשות והנושאים החינוכיים שאנו עוסקים בהם שונים גם עבור כל קבוצת גיל.

 

הילדים שלי לא מדברים עברית, האם הם יסתדרו בקימאמה?

כן, בקלות! המחנות שלנו הם בינלאומיים ומנוהלים לחלוטין באנגלית ובעברית. בסוף הקיץ כל חניך מדבר או מבין יותר משתי השפות. 

 

האם מחנה קימאמה מאושר על ידי משרד החינוך והספורט?

כן! מחנה קימאמה מוסמך על ידי משרד החינוך והספורט בישראל. אנו נבדקים באופן שגרתי על ידי המפקח הלאומי לבטיחות, ביטחון ושעת חירום, הבודק את הצוותים שלנו תחת יותר מ-500 נהלים ותקנות מטעם משרד החינוך.


 

התנהלות במהלך המחנה

 

שמירת קשר עם החניכים במהלך המחנה

מחנה קימאמה מקדם יחסים בין אישיים, עצמאות, העצמה אישית ומנהיגות. אנו מאמינים שכדי ליצור חברויות בינלאומיות עלינו ליצור סביבה ייחודית. כיום, ילדים מבלים זמן רב במכשירים סלולריים, מחשבים, פייסבוק, אפליקציות וכל מדיה חברתית אחרת. לעתים קרובות הוא מבודד אותם מהסביבה. אנו מאמינים כי לבלות את הקיץ ללא טכנולוגיות ומסכים, הופכת את השהות במחנה לחוויה מדהימה ונקייה מרעשים.
 

לכן, אנו אוסרים את השימוש במכשירים ניידים / מחשבים אישיים / טאבלטי וכיוצא בזה. מכשירים המובאים למחנה יישמרו בצורה מאובטחת במשרדי המחנה. לכן, מומלץ להביא מצלמה ונגן מוזיקה בנפרד לפלאפון הנייד. להצלחת המחנה כולו, אנו מבקשים מכם לכבד כללים אלו.

 

כיצד אוכל ליצור קשר עם הילד/ה שלי במהלך המחנה?

בכל אחד מהמחנות של קימאמה יש צוות משרד שעובד לאורך כל הקיץ. הורים מוזמנים ליצור קשר עם משרד החניכים שלהם לקבלת מידע או שאילתות שיש להם. אנו מאפשרים לחניכים ליצור קשר עם הבית פעם אחת במהלך המחנה, בסוף השבוע הראשון. כמובן שבמקרה של מצב חירום - ניצור קשר באופן מיידי.


 

איך אוכל לראות תמונות, תמונות ולקבל עדכונים על המתרחש במחנה?

קימאמה מזמין אותך להיות חלק מהחוויה של החניך. אנו נשלח מדי יום עדכון יומי עם קישורים לגלריית התמונות של המחנה לדואר האלקטרוני האישי שלך. בנוסף, אנו מצלמים מאות תמונות וסרטונים מדי יום ומעלים אותם לדף הפייסבוק שלנו.

 

 איך אדע אם הבן / בת שלי בסדר?

אל תהסס להתקשר למשרד הקייטנה ולשאול על ילדך. המשרד יתעד את שאלותיך (מי החבר הכי טוב שלו במחנה? איזו סדנה הוא הכי אוהב? האם הוא לקח אתמול תרופות?) וישלח אותה ליועץ ולראשי היחידה של ילדך. הם ידברו עם ילדך, ישאלו אותו והמשרד יצור איתך קשר בחזרה. אנו מבטיחים להתקשר אליך בחזרה.

skimama faq

סקימאמה שאלות נפוצות

האם אני יכול לבוא אם מעולם לא גלשתי?

ברור שכן! סקימאמה מתאים לגולשים מתחילים ומתקדמים בסנובורד ובסקי. ההדרכה על ההר מתבצעת לפי הניסיון של הגולשים, כדי שכולנו נוכל ליהנות ולהתקדם ביכולות הגלישה.

 

באיזה שפה מדברים במהלך ההדרכה?

כמו בכל מחנה קימאמה, גם בסקימאמה נדבר עברית ואנגלית. במהלך הגלישה מדריכי הסקי יעבירו את התכנים באנגלית, ומדריכי קימאמה (המצטרפים לכל אחת מהקבוצות) יתרגמו ויעזרו לחניכים בהבנה ובתרגול.

 

כמה פעמים נוכל לגלוש?

במהלך המחנה נצא ל-5 ימי גלישה מלאים, החל משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים, כאשר האתר נסגר. במהלך הצהריים תהיה לנו שעת הפסקה, בה גם נאכל ארוחת צהריים במסעדה בתוך אתר הסקי.

 

מה עושים אחרי שמסיימים לגלוש?

בסקימאמה הכיף נמשך גם בערב עם הפעילויות האהובות והמדריכים המנוסים של קימאמה – סלטרון, מכביה, ערב סרט, נשף, יציאה לעיירה ועוד מלא הפתעות קימאמה מטורפות.

 

מי החניכים שמגיעים למחנה?

לסקימאמה מגיעים חניכים מישראל, אירופה וארה"ב בגילאי א'-יב'. חלקם מגיעים פעם ראשונה לקימאמה, וחלקם חניכים חוזרים שבאים שנה אחר שנה. 

barcelona faq

ברצלונה שאלות נפוצות

איזה אטרקציות נחווה במהלך המחנה?

הכיף בקימאמה ברצלונה לא נעצר לרגע! אנחנו נבלה בפארק מים, נצא לפארק חבלים אתגרי, נעשה סקי מים, וויקבורד, טיול אופניים, טיפוס הרים וכמובן גולת הכותרת – סיורים קסומים בעיר ברצלונה, פארק גאודי, ואצטדיון הכדורגל קאמפ נואו.

 

האם אני יכול לבוא לבד בלי חברים מהבית?

ברור! לקימאמה ברצלונה מגיעים חניכים מישראל, אירופה וארה"ב בגילאי א'-יב'. חלקם מגיעים פעם ראשונה לקימאמה, וחלקם חניכים חוזרים. המדריכים המנוסים שלנו מייצרים חיבור חברתי עוד בשדה התעופה. בסוף המחנה החניכים מרגישים שהרוויחו חברים לכל החיים.  

איזה מדריכים נפגוש?

צוות ההדרכה במחנה מורכב מאנשי החינוך המצטיינים והמנוסים של קימאמה, שמלווים אותנו כבר הרבה שנים, קשובים לחניכים, רגישים ומעניקים חוויה מושלמת לכל חניך וחניך.

איפה ישנים?

במהלך המחנה נישן בשני יעדים – הראשון במתחם קסום במפגש הגבולות בין ספרד, צרפת ואנדורה, למרגלות ההרים הדולומיטים. לאחר מספר ימים ניסע לברצלונה ונישן כל החניכים יחד במלון בלב העיר הקטלונית. 

bottom of page