top of page
bereisheet logo CAMP BRANDING 2021-04_ed

New Jersey

החזון שלנו

אנו שואפים לחזק את הקהילה הישראלית-אמריקאית באמצעות הקמת מחנה קיץ ישראלי יומי בעברית עבור ילדנו במהלך חופשת הקיץ. זו הדרך שלנו לחבר את דור ההמשך לשפה העברית, למדינת ישראל ולעולם היהודי. מחנה קיץ הוא עולם קסום ואמיתי, בטוח ובטיחותי, שבו לכל חניך יש את החופש ואת הזכות המלאה להיות הוא עצמו, להתרגש, לקחת חלק בפעילויות מגבשות ובונות, וללמוד מתוך חוויה והנאה צרופה. אנו מאמינים כי זו המסגרת החינוכית הכי משמעותית ביצירת קשרים חברתיים. אינסוף רגעים קסומים ומעצימים שאותם, לימים, יעבירו החניכים יחדיו בחדווה ובגאווה גם לדורות הבאים. העקרונות החשובים בבניית התכנית החינוכית שלנו הם צוות הדרכה דובר עברית שרובו מגיע מישראל, השפה הרשמית במחנה היא עברית, והתכנית ממוקדת בחיזוק הקשר לישראל ואהבת הארץ.

 

האנשים מאחורי המחנה

לקימאמה-בראשית הניסיון והמיומנות המקצועית של קימאמה בהקמה והפעלה של תכניות מחנה קיץ בישראל ומסביב לעולם, יחד עם הניסיון של ארגון בראשית בפיתוח תכניות חינוכיות ואירועים עבור הקהילה הישראלית-אמריקאית בברגן קאונטי.


ארגון בראשית
בראשית הינו ארגון ללא מטרת רווח שהוקם בשנת 2011 ומנוהל בהתנדבות מלאה על ידי קבוצת הורים מהקהילה הישראלית-אמריקאית בצפון מדינת ניו ג'רזי. בראשית מבקשת לתת כלים שיסייעו להפוך את ההתמודדות הפרטית של כל משפחה עם הצורך לשמור את דור ההמשך מחובר לשורשינו היהודים והישראליים ולשפה העברית, להתמודדות קהילתית, דרך תכניות ופעילויות שונות לאורך כל השנה, עבור ילדים, מבוגרים והמשפחה כולה. ארגון בראשית מנוהל על ידי חברים מהקהילה הישראלית אשר מבינים וקשובים לצרכי הקהילה ועושים את התפקיד בהתנדבות מלאה. למידע נוסף על בראשית לחץ כאן  https://www.bereisheet.org/שאלות נפוצות - בראשית ניו ג׳רזי

ילדיי אינם מדברים עברית, האם הם יכולים להשתתף במחנה?

כל המשתתפים במחנה קימאמה-בראשית צריכים להבין את השפה העברית, מכיוון שהפעילות במחנה מתנהלת בעברית בלבד. חניכים שלא שולטים בשפה עלולים למצוא את עצמם מידי יום בסיטואציות שבהן הם אינם מבינים מה קורה במחנה. זו הרגשה שאינה נעימה, לא לחניך ולא לקבוצה ואנו מבקשים להימנע מכך. צוות ההדרכה מקפיד על נהלי המחנה, וההדרכה נעשית בעברית בלבד.

האם הבריכה מחוממת, מהו העומק המרבי של המים, והאם יש שירותים ומקלחות בקרבת מקום?
בריכת השחייה במחנה חצי אולימפית ומיועדת לרחצה עבור מחנות קיץ וילדים, עומק המים מתחיל ממים רדודים ומגיע ל 7ft, הבריכה לא מחוממת וקיימות מלתחות במבנה עצמו (שירותים ומקלחות). כל חניך יקבל מאיתנו מגבת לטובת הרחצה בבריכה (אין צורך להביא מהבית), מי הבריכה עם כלור.

האם יש במתחם אזורים ממוזגים?
רוב פעילות המחנה מתקיימת בשטחים פתוחים ובטבע בין עצים, גזיבו ורשתות צל. יש שני אזורים ממוזגים שמתאימים לפעילות ואנו נפעל בהם לפי הצורך.

באילו אזורים במחנה ממוקמים תאי שירותים ובאיזו רמה?
במחנה מספר תאי שירותים הממוקמים ליד אזורי הפעילות שלנו במהלך כל הקיץ:  באזור ההתכנסות המרכזי (אודיטוריום), באזור כיתות הסדנאות (הלודג'), בחדר האוכל, ובבריכה. כל חדרי השירותים מאווררים, אנו מקפידים על ניקיון השירותים מידי יום ע"פ התקנות הבריאותיות הנדרשות בכל התאים ברז מים וסבון לשטיפת ידיים.

מהם סידורי האבטחה במתחם בזמן המחנה?
למחנה שער כניסה אחד, באופן המאפשר בקרה מלאה על תנועת רכבים והולכי רגל פנימה והחוצה. במהלך שעות הפעילות לא תתאפשר כניסה ללא תיאום מראש עם מנהל המחנה. בנוסף יש שומר חמוש שנמצא בשער בבוקר ובאיסוף ובמהלך שעות הפעילות מסתובב במחנה.

כמה מחנות יתקיימו במקביל אלינו במתחם, וכמה ילדים בסה"כ יסתובבו במתחם?
מתחם המחנה עצום בגודלו ומחולק לאזורים שונים ומתחמים נפרדים המפוזרים על פני השטח. במקביל למחנה קימאמה-בראשית יתקיים מחנה יום של הצופים האמריקאים ובו ישתתפו כ-50 חניכים. ייתכנו מחנות נוספים, לתקופה של שבועיים/שלושה במהלך הקיץ. בכל מקרה, כמות הילדים במתחם בו זמנית לא תעלה על 500.

מהם הפתרונות המוצעים לימים גשומים?
במרכז המחנה יש מרכז פעילות מקורה בו נקיים פעילויות ומשחקים כגון: קיר טיפוס, סרטים, מופעים, הרקדה, משחקי חברה וכדומה. כמו כן, נצא לפעילות מקורה מחוץ למתחם כגון: סרט, באולינג, מוזיאון, קרטינג ועוד.

מה המרחק ממרכז המחנה אל הבריכה ואל הפינות המקורות?
כלל פעילויות המחנה ממוקמות במרחק  הליכה מהסככה של קימאמה-בראשית.

האם יתבצע ריסוס נגד יתושים/חרקים במתחם המחנה טרם הגעת החניכים?
יתבצעו מספר טיפולים באיזור הפעילות של חניכי קימאמה-בראשית לכל הפחות. בכל מקרה, נבקש מההורים לרסס/למרוח תרסיס נגד יתושים.

צור קשר

אלפיין, ניו ג'רזי 

+1646.779.5579

bereisheet@campkimama.org

bottom of page